Promocje i kupony rabatowe cieszą się sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród użytkowników, którzy korzystają z zakupów przez Internet. Co dają kupony rabatowe? Dlaczego warto korzystać z takich promocji? Z czym wiąże się Black Friday 2020?

Kupony i kody rabatowe

Kupony rabatowe są także nazywane kodami - to specjalne zniżki, które oferują sklepy internetowe w trakcie trwania promocji. Sklepy za pomocą specjalnych serwisów dają nasz możliwość skorzystania z kodu w trakcie zakupu, który wpiszemy na stronie, zamawiając dany produkt. Kupony pozwalają znacznie zaoszczędzić lub skorzystać z darmowej dostawy. Ogromną zaletą takich zniżek jest fakt, że korzystanie z kuponów rabatowych jest darmowe. Serwisy, które chcą pobrać od nas opłatę za dany kod rabatowy, raczej nie są godne uwagi. Okazuje się, że taka transakcja jest korzystna zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego.

Zakupy ze zniżkami - co zyskujemy?

Plusem korzystania z kuponów promocyjnych jest z pewnością fakt, że możemy kupić produkty taniej w wybranym sklepie. Zazwyczaj wystarczy przed zakupem przejrzeć oferty z kodami rabatowymi, co pozwoli nam zaoszczędzić od kilku, do nawet kilkudziesięciu złotych w trakcie zakupów. Znacznie większe oszczędności związane są z okresem okołoświątecznym, gdzie sklepy walczą o każdego odbiorcę. Ponadto, warto korzystać z sezonowych akcji, jakimi są np. Black Friday 2020. 

Z pewnością każdy z nas zastanawia się, co zyskują sklepy online w tym przypadku. Główną korzyścią są tutaj działania promocyjne, które pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, nawet takich, którzy wcześniej nie znali sklepu. Kolejną kwestią jest sprzedawanie większej ilości produktów poza szczytem sezony, co dotyczy głównie sklepów zajmujących się oferowaniem sezonowych wyrobów (np. letnia odzież, opony zimowe, znicze). Z pomocą ofert z kodami rabatowymi sklepy mają możliwość przygotowania miejsca w magazynie dla nowych kolekcji, które wyprzedzać będą starsze towary. 

Jakie promocje są najpopularniejsze?

Strony oferujące kupony rabatowe posiadają szereg ofert, które dostosować warto do swoich oczekiwań. W tym przypadku użytkownicy korzystają najczęściej z:

  • rabatów procentowych - np. 10%, 20% wartości zamówienia,

  • danej kwoty zniżki - np. 10 zł mniej od wartości wyrobu,

  • darmowej dostawy - sklep pokrywa koszt przesyłki,

  • gratisów, czyli dodatkowych prezentów.

Blask Friday 2020

Black Friday 2020, czyli Czarny Piątek, to znany w naszym kraju dzień, w którym zakupimy wiele produktów po niższych cenach. W tym okresie zarówno małe, jak i duże sklepy oferują spore promocje i zniżki, które przyciągają uwagę odbiorców. Z roku na rok zainteresowanie takimi ofertami wzrasta, co wynika również z faktu, że coraz chętniej stawiamy na zakupy w sieci i korzystanie z kuponów rabatowych. Black Friday w Stanach Zjednoczonych był dniem rozpoczęcia sezonu przedświątecznego szału zakupowego. Sklepy są znacznie dłużej czynne, dodatkowo oferują ogromne promocje na wiele towarów. Zarówno sklepy online, jak i tradycyjne w tym dniu oferują spore zniżki i wyprzedaże. 

Rabaty sięgają nawet do kilkudziesięciu procent i obejmują wiele produktów - od urządzeń elektronicznych, po obuwie, odzież i akcesoria do domu. Black Friday 2020 w Polsce przypada 27 listopada. Już teraz miłośnicy promocji zacierają ręce i dokładnie śledzą wszelkie informacje o zniżkach, dzięki którym zaoszczędzą podczas zakupów. 

Zakupy nie muszą znacznie nadwyrężać naszego budżetu, zwłaszcza jeśli wykorzystamy unikalne kody rabatowe oraz poszukamy ciekawych promocji.