Jeżeli masz w planie zakup nowego telewizora, markowej torebki czy czegokolwiek innego, na co oszczędzasz cały rok, warto z tym poczekać do 27 listopada. Dlaczego akurat do tego czasu ? Z prostego powodu. Tego dnia wypada Black Friday 2020, czyli najlepszy dzień na zakupy. Właśnie wtedy większość sklepw stacjonarnych i internetowych organizuje największe w roku promocje i wyprzedaże. To prawdziwe święto dla wszystkich, ktrzy lubią kupować naprawdę tanio.

Dlaczego pokochaliśmy Black Friday ?

Już od początku listopada możemy się natknąć na ogłoszenia czy bilbordy informujące, że za parę tygodni czeka nas prawdziwe zakupowe eldorado. Co ciekawe, nie ogranicza się to tylko do jednej branży lecz dotyczy najrżniejszych towarw a nawet usług. W ten sposb możemy za ułamek ceny kupić wymarzony laptop, ekskluzywne perfumy czy piękny sweter z kolekcji ulubionego projektanta. To rwnież szansa na upolowanie za bezcen prezentw dla najbliższych przed zbliżającymi się świętami. Z tego powodu, dla wielu z nas, zakupy w Black Friday stały się już coroczną tradycją, na ktrą czekamy z niecierpliwością. Tylko skąd się wziął pomysł organizowania takich szalonych wyprzedaży właśnie tego dnia ? I dlaczego to wydarzenie ma w nazwie słowo czarny, skoro tego dnia udaje nam się zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy ?

Historia Czarnego Piątku gdzie to się zaczęło ?

Historia Black Friday jest ściśle związana z amerykańskim Świętem Dziękczynienia. W Stanach Zjednoczonych to święto jest obchodzone w każdy ostatni czwartek listopada a następujący po nim piątek, był tradycyjnie dniem rozpoczynającym sezon świątecznych zakupw. Oficjalna historia mwi, że tego dnia w sklepach pojawiało się tak dużo kupujących i robili tak duże zakupy, że handlarze mogli wreszcie odnotować w księgach handlowych zyski, ktre w wczesnej rachunkowości zapisywało się w kolorze czarnym ( dla odrżnienia straty zapisywano kolorem czerwonym). Prawdziwa wersja wydarzeń wygląda nieco inaczej. Określenie to pojawiło się pierwszy raz w Filadelfii i zostało użyte przez lokalnych policjantw na określenie chaosu, ktry panował na ulicach miasta po jednym z meczy futbolowych. W piątek, po Dniu Dziękczynienia, do miasta zjechały się tłumy mieszkańcw z przedmieść, co skończyło gigantycznym oblężeniem sklepw oraz kradzieżami i rozbojami. Dla strażnikw prawa, oznaczało to dużo dodatkowej pracy, co zostało odnotowane w raportach jako Black Friday.

To jednak, ktra z tych wersji jest prawdziwa, dzisiaj ma niewielkie znaczenie. Znacznie ważniejsze jest to, że od tego czasu to święto zaczęło się rozprzestrzeniać po całym świecie. Na dobre rozgościło się rwnież w naszym kraju. Chociaż szał zakupw nie osiąga u nas takich rozmiarw jakie możemy obserwować za oceanem, jednak Polacy coraz chętniej wykorzystują promocyjne zakupy, zniżki i rabaty, ktre tego dnia mogą dochodzić nawet do 70%.

Gdzie warto szukać najlepszych okazji w Black Friday 2020 ?

Gorący okres Black Friday 2020 to doskonały czas na zdobycie wymarzonych produktw i usług w atrakcyjnych cenach. Producenci i sprzedawcy prześcigaj się tego dnia w przedstawianiu najbardziej interesujących ofert. Tradycyjnie największym zainteresowaniem będą cieszyć się sklepy z urządzeniami elektronicznymi, gdzie proponowane zniżki przekładają się na konkretne oszczędności w portfelu. Warto rwnież przyjrzeć się ofercie sklepw odzieżowych i obuwniczych, gdzie oprcz atrakcyjnych cen można otrzymać kupony rabatowe zachęcające do następnych zakupw. Czarny Piątek to także dzień ciekawych ofert w sklepach z drobniejszym asortymentem, takich jak:

  • drogerie,
  • salony jubilerskie
  • sklepy z zabawkami,
  • sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz i wiele innych.

Black Friday to dzień szalonych promocji, rabatw i zniżek. Warto wykorzystać ten czas na uzupełnienie brakw w naszych kosmetyczkach, szafach czy mieszkaniach. Nie zapominając przy tym oczywiście o zdrowym rozsądku. Udanych zakupw !