Założona w Niemczech firma Adidas jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie europejskich marek, a identyfikujące ją charakterystyczne logo z trzema paskami jest znane milionom fanów mody sportowej i casualowej. Jako czołowy producent odzieży i butów od ponad 70 lat ubiera sportowców zawodowych i amatorów oraz ludzi, którzy na co dzień chcą jednocześnie dobrze wyglądać i czuć się komfortowo. Historia marki wydaje się być nieprawdopodobna - skromny szewc z małego niemieckiego miasteczka opracowuje gamę produktów sportowych tak oryginalnych i doskonałych, że stają się pożądane przez sportowców z całego świata. A to wszystko zaczęło się od butów. Buty do gry. Buty do lepszej gry. Buty do zwycięstwa. Buty, które pewnego dnia staną na Wembley i kortach Wimbledonu, zdobędą medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Nosili je sportowcy, rekordziści i mistrzowie. Podążając za swoją pasją do sportu i innowacji, założyciel firmy Adi Dassler stworzył jedną z najpotężniejszych światowych marek. Pasja, autentyczność, innowacyjność i zaangażowanie - to charakteryzuje firmę Adidas i stanowi o jej międzynarodowym sukcesie.

Światowa czołówka

Początki Adidasa sięgają okresu krótko po I wojnie światowej, kiedy to bracia Adolf i Rudolph Dassler założyli firmę koncentrującą się początkowo na produkcji skórzanych butów piłkarskich z kolcami. Po otwarciu swojej pierwszej fabryki w rodzinnym mieście w północnych Niemczech, marka szybko zyskała sławę na rynku obuwniczym, a wiele z ich butów było widzianych na stopach tych, którzy zdobywali medale najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych. Na igrzyskach olimpijskich w Berlinie w 1936 roku Jesse Owens, amerykańska gwiazda lekkoatletyki nosił buty, które były prezentem od Dasslerów. Uhonorowane medalami występy Owensa zwiększyły świadomość marki Dasslerów na całym świecie. W 1949 roku firma rozpadła się z powodu osobistego konfliktu między braćmi, z których każdy zdecydował się pójść swoją drogą. Wtedy właśnie powstał Adidas, biorąc swoją nazwę od imienia i nazwiska założyciela, Adolfa "Adiego" Dasslera. Marka weszła na rynek z przytupem, wyposażając w piłkarzy federacji niemieckiej buty, który były lekkie i posiadały wkręcane korki. Następnie firma rozwinęła linię artykułów sportowych, w 1963 roku wprowadzając piłki do piłki nożnej, a cztery lata później Adidas zaczął produkować odzież. Celem marki było zostanie światowym liderem w branży artykułów sportowych, co udało jej się osiągnąć. Na początku XXI wieku Adidas został największym producentem odzieży i butów sportowych w Europie i drugim co do wielkości na świecie. Obecnie firma posiada tysiące salonów stacjonarnych w wielu krajach, ich produkty są także dostępne za pośrednictwem sklepu Adidas. Kluczem do sukcesu stała się silna orientacja na klienta, w związku z czym firma stale podnosi jakość oraz zwraca szczególną uwagę na wygląd swoich produktów i odczucia klientów podczas ich noszenia. Sklep internetowy Adidas oferuje buty, odzież i dodatki z trzech wiodących linii - Adidas Performance, Adidas Original i Adidas Style. Szeroki wybór asortymentu gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, czy jest wyczynowym sportowcem, czy miłośnikiem codziennego streetwearu.

Najlepsze promocje

Jeśli zależy Ci na zakupie wysokiej jakości produktów w najniższej możliwej cenie, koniecznie śledź naszą stronę internetową i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Na ZaMniej.pl znajdziesz aktualne kupony rabatowe do setek sklepów internetowych zarówno odzieżowych i obuwniczych, jak i tych oferujących produkty z kategorii zdrowie, uroda i wiele innych. Zanim zdecydujesz się na zakup upatrzonej rzeczy sprawdź udostępniane przez nas zniżki i promocje i upewnij się, że nie przepłacasz. Zakupy online to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale też pieniędzy. Jeśli zatem chcesz kupić komuś prezent, albo sprawić przyjemność samemu sobie, sprawdź najpierw, czy na ZaMniej.pl nie czeka na Ciebie darmowa dostawa albo inna atrakcyjna promocja.