Zakupy online dla wielu z nas są już codziennością, jednak wciąż jest pewna grupa osób, która obawia się zakupów przez internet lub unika kupna drogich rzeczy i preferuje sklepy stacjonarne. Jednak wiele sklepów internetowych oferuje ciekawe zniżki i promocje, które ciężko znaleźć w regularnych sklepach. Jak kupować luksusowe produkty i spać spokojnie?

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że kupowanie biżuterii w internecie jest całkowicie bezpieczne, niezależnie od kwoty zakupu. Warto jednak poznać swoje prawa i dowiedzieć się o wskazówkach, które pomogą w bezpiecznym kupowaniu nawet drogiej biżuterii. Po drugie, trzeba pamiętać, że jeżeli oferta jest zbyt piękna, by być prawdziwa- tak prawdopodobnie jest! Okazje kuszą, ale warto odróżnić korzystną zniżkę od kupna kota w worku lub w tym przypadku podrabianych diamentów. Po trzecie, dobrze obejrzyj fotografie produktu, który zamierzasz kupić i sprawdź na ZaMniej.pl czy nie otrzymasz dodatkowej promocji na dany produkt.

Prawne obligacje w Jubilea

Prawo probiercze, czyli innymi słowy oficjalne oznaczenia wyrobów z metali szlachetnych. Każdy element biżuterii sprzedawany w Polsce musi być ocechowany przez urząd probierczy. Próbę wyrobów biżuteryjnych bada i kontroluje państwo. Jest to czynność obowiązkowa i każdy podmiot wprowadzający do obrotu biżuterię z metali szlachetnych musi respektować prawo probiercze. Rozpoznanie znaków probierczych, które powinny być naniesione na biżuterię to przy zakupie biżuterii przez internet absolutna podstawa. Pamiętaj, żeby po rozpakowaniu zakupów dokładnie obejrzeć biżuterię i sprawdzić, czy podane oznaczenia są naniesione. Oznaczenia nie są obowiązkowe, jeśli produkt nie jest cięższy niż 1 g w przypadku złota i platyny oraz poniżej 5 g w przypadku srebra. Niekiedy są to mało widoczne symbole w najmniej oczywistych miejscach, więc jasne pomieszczenie i lupa nie zaszkodzą przy odczytywaniu danych. Wszystkie produkty pochodzące ze sklepu Jubilea mają powyższe symbole.

Poznaj swojego sprzedawcę Jubilea

Wiarygodny sprzedawca to taki, który przestrzega przepisów prawnych i działa jawnie. Warto przejrzeć stronę internetową, a zwłaszcza sekcję O Nas. Sklep internetowy Jubilea jest nie tylko wiarygodnym sprzedawcą, ale także oferuje bogaty wybór biżuterii na każdy gust i kieszeń! Sprawdź, czy na stronie widnieją dane teleadresowe i numer NIP. Aby uchronić się od oszustów należy kupować tylko od takich sprzedawców, gdyż biżuteria z metali szlachetnych musi być oficjalną działalnością zarejestrowaną i być płatnikiem podatku VAT. Każdy zakup biżuterii złotej i srebrnej przez internet powinien być zaopatrzony paragon, a także gwarancję. Faktura lub paragon gwarantują dodatkowo możliwość zwrotu towaru lub reklamacji.

Twoje 14 dni

Prawo obowiązujące na terenie całej UE umożliwia zwrot lub wymianę towaru zakupionego online w ciągu 14 dni. Co ważne, są to dwa tygodnie od momentu odebrania przesyłki. Dlatego należy z dokładnością odnosić sie również do wyboru firmy kurierskiej i metody doręczania naszego zamówienia. Czy musisz podawać powód zwrotu? Nie! To jest okres przeznaczony na podjęcie decyzji o tym, czy dana biżuteria nam pasuje, czy nie. Ciekawy jest fakt, że w wielu sklepach stacjonarnych nie można dokonać zwrotu, gdyż prawo nie reguluje tego, dlatego zakupy biżuterii online są pod tym względem bardziej korzystne. Oczywiście nie możesz użytkować takiej biżuterii, musi ona zostać zwrócona w idealnym stanie. Tak naprawdę, kupując towar przez internet od zaufanego sprzedawcy niwelujesz ryzyko do zera. Warto jednak sprawdzić, czy klient jest zobowiązany do opłaty przesyłki zwrotnej, czy zajmie się tym sklep internetowy.

Wybór najlepszej oferty w Jubilea

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto przejrzeć kilka różnych ofert, aby móc wybrać najbardziej odpowiednią. Sklepy internetowe takie jak Jubilea.pl zawsze oferują szeroki wybór produktów i zainteresują swoją ofertą niejednego klienta. Dodatkowo kupony rabatowe, zniżki i promocje umilą niejeden zakup biżuterii online. Przy zakupie biżuterii warto zastanowić się, czy pasuje ona do naszego stylu życia, garderoby i wyglądu. Jednak nawet jeśli nasz wybór okaże się nienajlepszy, zawsze można zwrócić towar lub wymienić na inny.