Jak kupować biżuterię online i nie żałować? W slepie Jubiler.pl to łatwe!

Od tysięcy lat człowiek wykorzystuje biżuterię do celów ozdobnych, sakralnych, handlu oraz umacniania więzi, zarówno międzyludzkich jak i międzynarodowych. Najstarsza biżuteria pochodzi z terenów współczesnego Izraela i jest szacowana na 100 tysięcy lat, a wykonana była z małych, podziurawionych muszelek. Przez tysiące lat technologia wytwarzania biżuterii uległa niesamowitemu progresowi. Współcześnie pozwala nam to nie tylko na stworzenie unikalnego designu, ale również na zakup z dowolnego miejsca na ziemi i o dowolnej porze. Ponadto, współczesne sklepy internetowe kuszą kuponami rabatowymi, zniżkami i promocjami. Jednak jak nie dać się nabrać lub co gorsza wybrać nieodpowiednią biżuterię, która nie będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom?

Wymiary, pomiary i zamiary

Profesjonalni jubilerzy zawsze podadzą do wiadomości, jakie wymiary oraz wagę przedstawia przedmiot ze zdjęcia. W świecie online nigdy nie można wierzyć tylko naszym oczom, dlatego ważne jest aby zmierzyć nie tylko swoje obwody, ale również wielkość biżuterii. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz pierścionek, bransoletkę lub naszyjnik, chociaż niejeden klient w internetowych sklepach jubilerskich przeliczył się również przy zakupie kolczyków lub dodatków.

Zmierz rozmiar nadgarstka, szyi i palców, aby upewnić się, że otrzymasz właściwy rozmiar. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz się udać do stacjonarnego sklepu jubilerskiego i przymierzyć 2-3 pierścionki w celu sprawdzenia odpowiedniego rozmiaru. Należy pamiętać, że niektóre sklepy różnią się rodzajem używanych różnych systemów miar lub rozmiarów. Warto sprawdzić też wielkość poszczególnych elementów, np. kamieni. Patrząc na zdjęcia, pamiętaj, że niektóre produkty mogą wydawać się mniejsze lub większe niż w rzeczywistości. Jeśli masz problemy z wizualizacją biżuterii, zawsze możesz naszkicować przedmiot w rzeczywistych wymiarach. Sklep internetowy Jubiler.pl w doskonały sposób prezentuje jakie wymiary powinny być załączone przy opisie biżuterii. Pamiętaj, że przy wyborze kolczyków jest to obowiązkowa czynność przed zakupem, gdyż ze względów higienicznych, wiele sklepów nie przyjmuje zwrotów tych produktów.

Kolor niejedno ma imię

Pamiętaj, że zakupy online nigdy nie gwarantują tego, jaki w dotyku będzie dany przedmiot oraz jaki będzie miał kolor w rzeczywistości. Są jednak sposoby, by zminimalizować objawy odnośnie koloru. Upewnij się, że masz dobrze skalibrowany monitor, który prawidłowo wyświetla kolory oraz ma wystarczająco wysoką jasność. Ekran, ekranowi nie równy, więc możesz zastosować prosty trik. Porównaj ten sam obraz na różnych sprzętach, poprzez przeglądanie zdjęć produktów na komputerze, telefonie lub tablecie możesz uzyskać najbardziej obiektywne spojrzenie na wybraną biżuterię. Kolory widoczne na ekranie mogą nieznacznie różnić się od oryginału, gdyż kolor na fotografii jest składową bardzo wielu czynników. Najbezpieczniejszą opcją jest kupowanie biżuterii, która jest sfotografowana na białym tle, jest to najbardziej neutralny sposób na odzwierciedlenie oryginalnego koloru. Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwości- zawsze możesz poprosić sklep internetowy o dodatkowe zdjęcia przedmiotu.

Taniej nie znaczy gorzej!

Nie jest sekretem to, że poprzez porównywanie różnych ofert można wybrać tę najtańszą. Warto nie tylko zajrzeć na kilka różnych stron jubilerów online, ale także skorzystać ze specjalnych stron, które zbierają najlepsze oferty handlowe, tak jak robi to np. ZaMniej.pl wynajduje najlepsze zniżki, promocje, kupony rabatowe i oferty specjalnie. Przed zakupem warto sprawdzić, czy faktycznie wybrana oferta jest najbardziej korzystna. Zajmie to chwilę, a może zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Jeśli dany sklep nie oferuje aktualnie żadnych promocji, warto przejrzeć sekcję wyprzedaży- czyli końcówek serii. Jest to świetna opcja dla bardziej oszczędnych konsumentów, a za razem bezpieczniejsza niż kupowanie produktu w pełnej cenie. Jeśli polowanie na okazje to nasze hobby, warto regularnie przeglądać oferty w obniżonych cenach. W sklepie internetowym Jubiler.pl każdy znajdzie dla siebie coś w promocyjnych cenach.

Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest nie to ile pieniędzy wydasz na biżuterię, ale to jaką ona będzie miała dla Ciebie wartość emocjonalną.