Szczypta świata to sklep internetowy dla wielbicieli kawowych, herbacianych i przyprawowych aromatów, dla smakoszy prawdziwej gorzkiej czekolady. To propozycja dla osób pragnących odbyć podróż kulinarną poprzez odnajdywanie nowych, świeżych, dziewiczych smaków świata. Wszyscy, którzy mają dość banalnych, komercyjnych, nudnych, wychodzących wprost spod taśmy produktów, z pewnością znajdą na stronach sklepu interesującą ofertę.

Dzikość egzotycznych krajów w jednym łyku

Czas spędzony przy filiżance kawy jest dla wielu najbardziej relaksującym i odprężającym momentem dnia. Jest wręcz magicznym rytuałem, który pozwala uciec od stresu i problemów. Sam zapach prażonych ziaren potrafi przenosić myśli w ciepłe, słoneczne i zielone krainy.

Kompozycja kaw "Szczypty świata" to gwarancja wspaniałego smaku, naturalnego aromatu zamkniętego w kolekcji Pizca del Mundo. To oferta dla tych, którzy rozumieją, że na jakość tego napoju wpływa wiele czynników. Bardzo istotną kwestią jest pochodzenie ziarna. Nasłonecznienie, warunki klimatyczne, czystość powietrza, długość wegetacji to wszystko, co buduje jego walory. Najlepsi bariści wiedzą, że najbogatsza kawa powstaje tam, gdzie daje się jej odpowiednio dużo czasu na dojrzewanie, gdzie nie przyśpiesza się mechanicznie jej palenia, gdzie nie zakłóca się naturalnego, biologicznego rytmu. Pizca del Mundo to egzotyczny smak najcenniejszej arabiki pozyskiwanej z górskich dolin Peru, z afrykańskiej, gorącej Etiopii lub z zielonego Hondurasu. Wszystkie produkty opatrzone są certyfikatem ekologicznym świadczącym o tym, że plantacje funkcjonują zgodnie z wymogami ochrony środowiska, że zbory nie są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami chemicznymi oraz certyfikatem Fairtrade informującym, że firma szanuje ludzi i nie wykorzystuje ich w celach biznesowych. Tylko w takich unikalnych, spokojnych warunkach może dojrzeć wspaniałe ziarno.

Kawy ze "Szczypty świata" to idealny pomysł na prezent. Ciekawe i intrygujące opakowanie, zaprojektowane przez wrocławską artystkę połączone z unikalnym aromatem ziarna, może być niebanalną niespodzianką. Szeroki wybór smaków i rodzajów palenia pomoże trafić w gust każdego smakosza. Oferowane kupony rabatowe oraz zniżki mogą uatrakcyjnić zakup i zachęcić do wypróbowania pozostałych produktów.

Najbardziej znany liść na świecie

Herbata. Któż o niej nie słyszał? Dziś trudno wyobrazić sobie dzień bez wypicia chociażby jednej filiżanki. Czarna, zielona, biała to tylko niektóre jej odmiany. Na pewno o wyborze odpowiedniej herbaty powinna decydować jej jakość, ponieważ jest ona spożywana codziennie i ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. W sklepie Szczypta świata można odnaleźć najlepsze, specjalnie segregowane rodzaje, których wysoki standard jest potwierdzony znanymi certyfikatami. Liście pochodzą z najwcześniejszych zbiorów, dzięki temu posiadają swój unikalny smak i właściwości odżywcze.

Wśród smaków Pizca del Mundo można również spotkać yerba mate. Chociaż od niedawna gości w naszym kraju, szybko zyskało swoich zwolenników. Bogaty w składniki mineralne, dodający sił witalnych, pobudzający napój dla wielu stał się alternatywą kawy. Szczyptaświata.pl dba o to, aby liście pochodziły ze sprawdzonych i wysokojakościowych upraw.

Czekoladowa przyjemność

Niczym nie można zastąpić smaku naturalnego, gorzkiego kakao, które w połączeniu z mlekiem tworzy unikalną i delikatną kompozycję. Dostępność na rynku i niska cena różnorakich mieszanek spowodowała, że na chwilkę zapomniano o tym, jak powinno wyglądać to czarne ziarno. Szczypta świata wraca do tradycji i postępuje z zasadą, że to co naturalne zawsze jest najlepsze i nie wymaga ingerencji. Kakaowiec pochodzący z najczystszych plantacji oraz certyfikowane uprawy to tylko niektóre pozytywne cechy marki Pizca del Mundo. Oryginalne opakowanie, elegancka puszka zdobiona piękną grafiką oraz przysmak wewnątrz to idealny pomysł na prezent. Promocje i zniżki pomogą w podjęciu decyzji zakupowej oraz zachęcą jeszcze nieprzekonanych do marki Pizca del Mundo do odwiedzenia sklepu internetowego.